„All I Want For Christmas Is You“, во изведба на Мараја Кери, го зазеде првото место. Таа е и една од најпрепознатливите божиќни песни, а Мараја неодамна објави и нов спот за неа. На второ место е „Around The Christmas Tree“, во изведба на Бренда Ли. Овој декември песната втора недела по ред е на Билборд хот 100.

Ова се првите десет песни на нивната листа:

Мараја Кери – All I Want For Christmas Is You

Бренда Ли – Rockin’ Around The Christmas Tree

Боби Хелмс – Jingle Bell Rock

Нат Кинг Кол – The Christmas Song (Merry Christmas To You)

Burl Ives – A Holly Jolly Christmas

Хозе Фелисијано – Feliz Navidad

Енди Вилијамс – It’s The Most Wonderful Time Of The Year

Вeм – Last Christmas

Дин Мартин – Let It Snow, Let It Snow, Let It Snow!

Бинг Крозби, Кен Дарби Сингерс и Џон Скот Тротер и неговиот оркестар – White Christmas

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *