Oд  денеска на Стариот континент стартува новата сезона во ракометната Лига на шампионите. Титулата ја брани Барселона.Ракометниот крем на Стариот континент ќе брои 16 екипи поделени во две групи со по осум клуба. За жал, поради финансиски проблеми нема да го гледаме Вардар, европскиот првак од 2017 и 2019 година. Со одлука на ЕХФ македонскиот гигант е исфрлен од Лигата на шампионите, што значи дека Македонија по 22 години нема да има претставник во најсилното натпреварување

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *