Десет дена по премиерата,  „Барби“ заработи  775 милиони долари. Само во САД и Канада филмот досега има инкасирано 350 милиони долари, а се очекува заработката да продолжи да расте.

„Барби“ стана најуспешен филм што Маргот Роби го сними во својата кариера. Го надмина „Одред самоубијци“ (Suicide Squad), кој во 2016 година заработи 746 милиони долари.

На ИМБД филмот го оценија 150.000 луѓе, а доби не толку висока оцена – 7,5.Но, интересот за „Барби“ во кината во светот не стивнува.Режисерката Грета Гервик откри дека нема да се снима продолжение на мегапопуларниот филмски хит. Во интервју за „Њујорк тајмс“ режисерката Грета Гервиг го кажа своето мислење за евентуален серијал.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *