Мирор објави дека станува збор за козметичка линија, а Адел се надева дека ќе продава производи за шминка за да им овозможи на нејзините обожаватели да го рекреираат нејзиниот изглед на молив за очи.

Британската пејачка Адел основала компанија, а според Мирор планира да започне козметички бизнис. Се шпекулира дека првенствено ќе продава шминка, но и производи за нега на тело и парфеми.

Според Companies House, 35-годишната пејачка минатата недела поднела барање за нова компанија наречена The Shelbourne Collective Limited. Регистрираната адреса на приватната компанија со ограничена одговорност е во Лондон, а Адел е наведена како единствен директор.

Мирор објави дека станува збор за козметичка линија, а Адел се надева дека ќе продава производи за шминка за да им овозможи на нејзините обожаватели да го рекреираат нејзиниот изглед на молив за очи.

Тие велат дека може да продава шминка и производи за нега на тело, како и парфеми, накит, па дури и долна облека.

Производите за шминка и убавина станаа профитабилно поле за пејачите, па асортиманот на козметички производи на Ријана и донесе милијарда долари приход, а брендот за убавина на Аријана Гранде веќе заработува милиони за само две години.

Викендите со Адел во Колосеумот во Палатата Цезар треба да завршат во јуни 2024 година, по кратка пауза следниот месец. Нејзиниот долгогодишен агент Луси Дикинс навести дека ѕвездата најверојатно ќе се одмори од концертите следната година.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *